Kurzy pro rodiče

Výchova bez poražených

Všichni jsme jako rodiče a pečující osoby ovlivnění především tím, jak jsme byli sami vychováni jako děti. Možná vás často napadá, že byste rádi vychovávali své děti jinak.

Hledáte cestu, jak řešit konflikty v rodině, aby se nikdo necítil poražený? Jak se obejít bez zákazů a trestů, které znepříjemňují život Vám i dětem, a přitom se vyhnout přílišným ústupkům dítěti? Jak zvládat složité situace, ve kterých dochází ke střetu zásadních hodnot mezi Vámi a dítětem?

Přijďte nahlédnout svoje zautomatizované rodičovské reakce převzaté z dětství a vyzkoušet si nácvik konkrétních dovedností, které vám umožní prožít s vašimi dětmi vzájemně respektující vztah postavený na důvěře a nezraňujícím vyjadřování emocí a potřeb.

Co je obsahem kurzů?

Kurz se skládá z osmi tříhodinových setkání (celkem 24 hodin), které kromě představení zásad Výchovy bez poražených zahrnují praktický nácvik dovedností, jako jsou rozpoznání problému a jeho vlastnictví, pasivní a aktivní naslouchání, Já-sdělení a Metoda III – řešení problémů „bez poražených“ (označovaná často také jako tzv. „win-win“ přístup).

Kde se kurzy konají?

Kurzy se konají v prostorech Svobodné školy Praha (Umělecká 6, Praha 7).

Kdy se kurzy konají?

Každé úterý od 3.10. do 21.11. (17:00 – 20:00)

lektor: Michal Kandler

Přihlášky: michal.kandler@svobodauceni.cz , tel. +420 725 818 430

Každou středu od 4.10. do 22.11. (17:00 – 20:00)

lektorka: Šárka Hauznerová

Přihlášky: sarka@svobodnaskolapraha.cz , tel. +420 732 513 754

Kapacita kurzu: 20 účastníků

CENA kurzů za osobu: 4900,- Kč / 0.05 BTC (v ceně kurzovného je kromě odměny lektora zahrnut pronájem prostor, originální pracovní sešit P.E.T. a kniha Výchova bez poražených.